ALTAN Tabletki Zobacz większe

ALTAN Tabletki

Nowy produkt

35 Przedmioty

zł 25.00 brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

SKŁAD I FORMA EMISJI

tabletki powlekane 
Altan
10 mg
Inne składniki: monohydrat laktozy, skrobia kukurydziana, stearynian wapnia.
Otoczka: alkohol poliwinylowy, makrogol 3350, talk, czerwony tlenek żelaza (E172), żółty tlenek żelaza (E172), dwutlenek tytanu (E171), czarny tlenek żelaza (E172).
Nr UA / 2636/01/01 z 26.04.2019
C.

DIAGNOSTYKA

WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE

Altan to złożony preparat składający się z substancji o charakterze polifenolowym - pochodnych elagotanin (kwasy elagowe i galusowe, galusan etylu, alnitanniny), uzyskiwanych z lepkich owoców olchy - Alnus Glutinosa L. Gaertn. i olcha szara - Alnus incana L. Moench., rodzina brzozy - Betulaceae, które wykazują działanie ochronne i przeciwnowotworowe. Obecność zhydrolizowanych tanin (kwasu elagowego i galusowego) w preparacie zapewnia preparat o działaniu przeciwdrobnoustrojowym przeciwko Staphylococcus aureus, Salmonella enteridis, Enterobacter aerogenes, Citrobacter diversusDziałanie przeciwzapalne leku zapewnia się dzięki zawartości flawonoidów, które wykazują właściwości przeciwutleniające, zapobiegając peroksydacji lipidów i blokując tworzenie bioreaktywnych form tlenu. Hamowanie aktywności enzymu w cyklu kwasu arachidonowego prowadzi do zmniejszenia syntezy mediatorów zapalnych. Flawonoidy (kwercetyna, rutyna, katechina, leukoantentian i inne) zapewniają działanie naprawcze leku, stymulując syntezę białek, poprawiając miejscowe ukrwienie. Lek nie wpływa na funkcję wydzielniczą żołądka.

WSKAZANIA

w złożonym leczeniu: zapalenie błony śluzowej żołądka - niezależnie od charakteru naruszenia funkcji kwasotwórczej gruczołów żołądkowych; przewlekłe zapalenie żołądka i dwunastnicy, wrzody żołądka i dwunastnicy, zapalenie jelita grubego i zapalenie jelit.

APLIKACJA

Tabletki Altana przyjmuje się doustnie 15–20 minut przed posiłkiem. Dorośli przyjmują 1 tabletkę 2-3 razy dziennie. Dzieciom i młodzieży w wieku 9–18 lat przepisuje się 1 tabletkę 2 razy dziennie.

Czas trwania leczenia określa lekarz, biorąc pod uwagę charakter, nasilenie i charakterystykę przebiegu choroby, stabilność osiągniętego efektu terapeutycznego i tolerancję leku. Zwykle leczenie trwa 1 miesiąc.

PRZECIWWSKAZANIA

indywidualna nadwrażliwość na altan i / lub inne składniki leku; indywidualna nadwrażliwość na leki zawierające taninę.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

możliwe są reakcje alergiczne, w tym wysypka skórna, swędzenie.

INSTRUKCJE SPECJALNE

środki bezpieczeństwa podczas stosowania: lek zawiera laktozę, więc pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami tolerancji węglowodanów, takimi jak wrodzona galaktozemia, zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy, niedobór laktazy, nie powinni stosować leku. Altan nie może być przepisywany w połączeniu ze środkami zobojętniającymi kwas zawierający glin, magnez; bizmut, żelazo i inne leki zawierające jony metali.

Okres ciąży i laktacji: Altan jest praktycznie nietoksycznym lekiem, ale jego stosowanie w czasie ciąży i laktacji jest możliwe tylko wtedy, gdy według lekarza spodziewane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu lub dziecka.

Zdolność wpływania na szybkość reakcji podczas prowadzenia pojazdów lub pracy z mechanizmami: nie ma danych na temat zdolności leku Altan do wpływania na szybkość reakcji podczas prowadzenia pojazdów lub pracy z mechanizmami.

Dzieci: brak danych klinicznych na temat stosowania leku w leczeniu dzieci poniżej 9 roku życia.

INTERAKCJE

polifenolowa podstawa tabletek Altan promuje tworzenie kompleksów z solami metali (takimi jak glin, bizmut, żelazo), co prowadzi do utraty aktywności farmakologicznej leku.

PRZEDAWKOWANIE

przy długotrwałym stosowaniu możliwa jest nadwrażliwość na lek w postaci reakcji alergicznych. Leczenie: przestań brać lek; wywoływać wymioty lub płukać żołądek; wskazane jest leczenie objawowe.

WARUNKI PRZECHOWYWANIA

w oryginalnym opakowaniu w temperaturze nieprzekraczającej 25 ° C.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

ALTAN Tabletki

ALTAN Tabletki